List of winners from the June draw

 

A ALHAJA ADETOUN MUSTAPHA SCHEME, IJAIYE-OJOKORO
  3 BEDROOM FLAT
1 OTTUN ABOSEDE OLUWAYEMISI (MRS)
   
   
B CHOIS GARDENS, ABIJO-LEKKI
  2 BEDROOM FLAT
1 ADEYEMI OLAYINKA BABASANMI(MR)
2 ADIGHIOGU CHINWE ADAUGO (MISS)
3 ALABI TITILAYO SHAKIRAT (MRS)
4 ANYANWU GERALD AKUBEZE (MR)
5 BOLARINWA SHAKIRAT MOJISOLA (MRS)
6 FALOMO BUKOLA OLUWATOSIN (MR)
7 IFEKOYA IFEYEMI MOSHOOD (MR) & IFEKOYA QUEEN-ANNE OLABOSIPO (MRS) CO-APPLICANTS
8 OBI HARRISON NKECHUKWUYENUM (MR)
9 OLANIYAN JUMOKE BOSEDE(MS)
10 SANYAOLU HENRY ABIODUN (MR)
11 SOFOLUWE SOBOWALE OLUFEMI (MR)
   
   
C HON. OLAITAN MUSTAPHA ESTATE, IJAIYE-OJOKORO
  3 BEDROOM FLAT
1 BAMTEFA OLUWATOYIN OMOWUNMI(MRS)
2 DADA BABATUNDE (MR)
3 MAKINDE MICHAEL OLUWADARE (MR)
4 OKUNOLA OLABISI OLUDOTUN (MRS)
   
   
D HON. ROTIMI SHOTOMIWA ESTATE, IGBOGBO-IKORODU
  3 BEDROOM FLAT
1 DAWODU ABISOLA ANGELA (MRS)
   
   
E ILUPEJU SCHEME, ILUPEJU
  1 BEDROOM FLAT
1 ADEOSHUN AKEEM ADEWUNMI (MR) & ADEOSHUN OLUWABUKOLA VICTORIA (MRS) CO-APPLICANTS
   
   
  2 BEDROOM FLAT
1 ADEOWO MODUPE (MRS)
2 AIGBOKHAEBHO LUCKY OSIME (MR)
3 AKPOFURE ONOME ONEKI (MRS)
4 ALOKO OLABODE THOMAS (MR)
5 ANIMOLA YETUNDE YEMISI (MRS)
6 ASUQUO ABIODUN ELIZABETH (MRS)
7 KEHINDE MICHAEL ABIDEMI (MR)
8 LADIPO-AJAYI FARIDA OSIKHUEME (MRS)
9 LASISI KOLAWOLE ABIDEEN (MR) & EGBEWOLE FATIMAH OLUSHOLA (MRS) CO-APPLICANTS
10 OKUNROUNMU FOLASHADE KOFOWOROLA(MRS)
11 SUBERU RASAKI ALABI (MR)
12 TORIOLA IDRIS TUNRAYO (MR)
   
   
  3 BEDROOM FLAT
1 ADEGBOYE ADEYEMI ADEDOLAPO (MR)
2 ASHCROFT FOLORUNSHO OLUTOSIN (MR)
3 EGBON EDOSA VICTOR (MR)
4 ESHO ABIODUN JOSEPH (MR)
5 ISHOLA MUFUTAU ADETUNJI (MR)
6 OKOH INNOCENT ANWURI (MR)
7 OKORO MARY ABOSEDE (MRS)
8 OLADUNTOYE AYODEJI ABIOLA (MISS)
9 OLARINOYE BUNMI TAWAKALITU (MRS)
10 ONABANJO GBENGA MICHEAL (MR)
11 ORESANYA OLUSESAN BABATUNDE (MR)
12 TELLA GBENGA ADEDAMOLA (MR)
   
   
F SHOGUNRO SCHEME 1, OGBA-IKEJA
  1 BEDROOM FLAT
1 SHITTU BABATUNDE GABRIEL (MR)
   
   
  2 BEDROOM FLAT
1 ADEGBOLA BILIKISU ADEBUSAYO (MS)
2 ADEWOYE OLUYINKA MOYOSOLUWA (MRS)
3 AKONI LAOLU (MR)
4 AMINU ADETOKUNBO MOHAMMED (MR)
5 AMODU OLUWAFEMI OLUWASEUN (MR)
6 ASHAYE OLAPEJU MOFOLUWASO (MRS)
7 BALOGUN ADEPEJU ABIMBOLA (MRS)
8 BELLO BIMBO OLASUNKANMI (MS)
9 DAPOTIJANI RUTH OBI (MRS)
10 IYOMERE GBUBEMI OLUWASEUN (MR)
11 KAYODE ADEOTI HALIMAT (MS)
12 MICHAEL OREMODU YETUNDE OLATOKUNBO (MRS)
13 NWOSU CHINENYE (MISS)
14 OGIALE SUSAN (MISS)
15 OGUNDIMU EBENEZER OLADIPO (MR)
16 OJUOLAPE OLAKUNLE SADIQ (MR)
17 OLAORE OLUKUNLE ADENIYI (MR)
18 OMOLOGE ELOHOR (MISS)
19 OPARAWILSON IJEOMA HELEN (MRS)
20 OPESEITAN IDOWU BABALOLA (MR)
21 OSEUN-ONI ABOSEDE OLUFUNMILAYO (MRS)
22 OYEDEJI PRECIOUS OLUBUNMI (MISS)
23 SANNI ABASS ADEMOLA (MR)
24 UNUAFE KINGSLEY OMAMURO (MR)
   
   
  3 BEDROOM FLAT
1 ADAM-ADEDIMEJI RISKIAH OLAWUNMI (MRS) 
2 ADEOTI RAPHAEL OLATUNJI (DR)
3 ADU SAMUEL BAMIDELE (MR)
4 AJIBOLA AYODEJI OLADUNNI (MR)
5 AKINBADE OLUWASEYI ADEJUWON (MR) & AKINBADE TOLULOPE COMFORT (MRS) CO-APPLICANTS
6 AKINJIYAN OLUBUNMI ADEOLU (MRS)
7 ANIANU AUSTIN IKECHUKWU (MR)
8 AYOKUNLE MOSES SUNDAY (MR)
9 EKUN SUNDAY SAMUEL (MR)
10 ESEHIEN PASCAL EGHOGHO (MR)
11 FOWOKAN TITILAYO ENI-ITAN (MRS)
12 IYELOLU BUKOLA ADENIKE (MRS)
13 KOLEOSO OLAJUMOKE OYENIKE (MRS)
14 KOYI OLUFEMI AYODEJI (MR)
15 KUKU OLUBUNMI OLADAPO (MR)
16 NWUBA NKECHI ALEXIS (MISS)
17 OBASANYA SIMISOLA TENIOLA (MRS)
18 OJELABI OLAITAN OLUBUSAYO (MR)
19 OJETUNDE TAIWO OLADIPO (MR)
20 OSHINUBI OLUGBENGA TUNDE  (MR)
21 OWOSENI ADEBOWALE OLUROPO (MR)
22 PEMU PHYLLIS EKAETE (MRS)
23 PITAN MODUPE OLUDAYO (MRS)
24 THOMAS GBOLADE OLAIDE (MR)
   
   
G SIR MICHAEL OTEDOLA SCHEME, ODORAGUNSHIN-EPE
  2 BEDROOM FLAT
1 OSOBA SUNDAY EBENEZER (MR)

 


comments powered by Disqus



Back to Top